روش خویشاوندی و اسپانسری همسر

با توجه به درخواست هایی که در خصوص پرونده های اسپانسرشیپ همسر داشته ایم، در این جا قصد داریم بیشتر راجع به پرونده اسپانسرشیپ همسر توضیح بدم. البته دوستانی که در خصوص اسپانسرشیپ والدین سوالی دارند میتوانند با شرکت ما بعدا تماس بگیرند تا در خدمت شون باشیم.

به طور کلی موضوع الحاق خانواده، یکی از اولیه ترین اصل های قانون مهاجرت و شهروندی کانادا محسوب میشود، به این معنا که خانواده های کانادایی شده باید بتوانند در کانادا به یکدیگر بپیوندند.

اما سوال اینجاست که اصلا بر اساس تعریف قانون مهاجرت کانادا خانواده به چه فرد یا افرادی اطلاق می شود. طبق تعریف قانونی فدرال، فردی که دارای اقامت دائم یا تابعیت کانادایی باشد، 18 سال یا بیشتر سن داشته باشد و در سلامت جسمی و روانی به سر ببرد به عنوان فرد بالغ محسوب می شود و میتواند اگر با فردی ازدواج کند همسرش را به کانادا اسپانسر کند. چون این موضوع، یعنی ضرورت الحاق به همسر که خانواده مستقیم متقاضی محسوب میشود در قانون مهاجرت کانادا به عنوان یک اصل پذیرفته شده، از متقاضی ارائه درامد حداقلی مشخص خواسته نمیشود. بنابراین افراد میتوانند حتی بدون داشتن شغل ، مادامی که از دولت کانادا ماهیانه مبلغی رو به عنوان welfare دریافت نکنند میتوانند همسرشان را به کانادا اسپانسر بشوند. این تعریف قانونی هست. حالا فردی که درآمدی ندارد و در عین حال welfare از دولت دریافت نمیکند در عین حال ممکن است نتواند به شکل درستی ثابت کند که میتواند بعد از ملحق شدن همسرش از پس هزینه های زندگی مشترک اش بر بیاید. در این صورت ممکن است افسر اداره مهاجرت پرونده را رد کند. همچنین در خصوص افرادی که مدت کوتاهی با همسرشان زندگی کرده اند ممکن است این شائبه ایجاد شود که قصد از ازدواج صرفا دریافت وضعیت اقامتی در کانادا برای فرد متقاضی بوده است، یا اینکه افسر ممکن است اشکال بگیرد که اساسا چه ضمانتی برای تشکیل زندگی جدید در کانادا وجود دارد؟

شاید همسر متقاضی کسب و کار بهتری در کشور مبدا داشته باشد و انگیزه مشخصی برای ماندن و زنگی کردن در کانادا بعد از احیانا قبول شدن پرونده اش نداشته باشد. ممکن است افراد بعد از اسپانسرشیپ از هم جدا شوند و سوال داشته باشند که آیا تعهدات حقوقی شون پا برجا هست؟

همه این سوالات و دغدغه ها، موارد بسیار حساس و ظریفی هستن که میتوانند به پرونده ولو خوب افراد لطمات بسیار سنگینی وارد کنند و نهایتا درخواست شان رد شود. البته بعد از رد شدن درخواست هم یک سری به اصطلاح REMEDYها و یا راه حل هایی وجود دارند که میتوان به آنها متوسل شد اما ممکن است مسیر درخواست اولیه را طولانی تر کنند.

پیشنهاد ما این است که در چنین مسیری که میتواند زندگی مشترک افراد را در کانادا تحت تاثیر قرار دهد حتما از کمک مشاورین رسمی مهاجرت بهره بگیرید.

در انتها این را هم عرض میکنیم که اگر متقاضیان بخواهند پدر و مادرشان را به کانادا اسپانسر کنند، می بایست نشان دهند که سالانه حداقل درآمد مشخصی را دارند. افرادی که در این خصوص یعنی کلا موضوع اسپانسرشیپ سوالی دارند میتوانند با شرکت ما از طریق ایمیل یا تلفن در تماس قرار بگیرند تا در خدمت شان باشیم.

شرکت خدمات مهاجرتی پرسیکانا، دارای مشاوران رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC) و دارای تاییدیه مشاوره تحصیلی کانادا (CCEA) میباشد. شرکت خدمات مهاجرتی پرسیکانا در تلاش است تا خدماتی با کیفیت را در عین ارائه نرخ های منطقی در اختیار هم وطنان ایرانی قرار داده و در رسیدن به هدف مهاجرت آنها را همراهی کند.